Evanmarket.ir

91030762 021 phone1.png

2023 All rights reserved. Designed by EvanMarket Team.

 

خرید داروی هرسپتین

داروی هرسپتین (تراستوزوماب) Herceptin (Trastuzumab) برای درمان چه سرطان های مورد استفاده است؟

داروی هرسپتین یک آنتی بادی مونوکلونال است که با کاهش و یا توقف رشد سلول­های سرطانی، در درمان برخی از انواع سرطان پستان (اولیه و پیشرفته)، و معده استفاده می شود.هرسپیتن(herceptin) که با تاثیرگذاری مفید بر بدن بیمار و با توقف رشد تومور می تواند به از بین بردن سرطان کمک کند.

آمپول هرسپتین

اشکال دارویی هرسپتین (تراستوزوماب)

 پودر تزریق وریدی با دوزهای :

 150 میلی­گرم

anns

 150 میلی­گرم، 420 میلی­گرم

dkst

 150 میلی­گرم، 420 میلی­گرم

dttb

 150 میلی­گرم، 420 میلی­گرم

pkrb

 150 میلی­گرم، 420 میلی­گرم

qyyp

 420 میلی­گرم

نحوه درمان و نحوه مصرف آمپول herceptin :

دوز و نحوه مصرف آمپول هرسپتین متناسب با شرایط بیماری هر فرد و توسط پزشک معالج او تعیین می­گردد. لذا پیش و پس از استفاده از این دارو، راهنمای مصرف دارو که دکتر داروساز به شما می­دهد را مطالعه نمایید. در صورت وجود پرسش یا ابهام در نحوه مصرف هرسپتین، با پزشک معالج یا دکتر داروساز مشورت کنید.

با توجه به اینکه هرسپتین بر اساس وزن بیمار تجویز می­شود، لذا تغییرات وزن را به پزشک معالج اطلاع دهید.

نحوه استفاده از این دارو به صورت تزریق وریدی می­باشد. مدت زمان تزریق در هفته اول 90 دقیقه و سپس هر 3 هفته یک بار به صورت تزریق آهسته است.

به دلیل پیشگیری از بروز عوارض جانبی جدی، ممکن است پزشک معالج، داروهای دیفن هیدرامین و استامینوفن را تجویز نماسد.

جهت بهره­مندی از حداکثر میزان اثربخشی داروی هرسپتین، تزریق آن را طبق برنامه­ریزی و منظم انجام دهید.

عوارض جانبی هرسپتین (تراستوزوماب) کدام اند:

هر دارو در کنار مزایا و ویژگی­های مفیدش، ممکن است دارای عوارض جانبی نیز باشد؛ لذا پزشک شما با هدف بهبود بیماری فعلی شما این دارو را تجویز نموده و برای کسب نتیجه­ بهتر از آن، می­بایست تحت نظر پزشک خود باشید و دارو را طبق دستورالعملی که به شما داده شده است، مصرف نمایید.

عوارض شایع داروی هرسپتین (تراستوزوماب) که در صورت تداوم یا وخامت باید به پزشک معالج مراجعه نمایید:

 •  التهاب و قرمز شدن محل تزریق
 •  کاهش و یا از دست دادن اشتها
 •  تهوع و استفراغ
 •  زخم هان
 •  اسهال
 •  درد شکم و معده
 •  درد عضلانی
 •  درد مفاصل
 •  اختلال خواب

حالت تهوع از عوارض داروی هرسپتین تراستوزوماب

در صورت تداوم تهوع و استفراغ، ممکن است پزشک معالج برای شما داروی تسکین دهنده تجویز کند. مصرف وعده­های غذایی کم حجم و کاهش فعالیت جسمانی، می­تواند موجب کاهش عوارض جانبی شایع گردد.

در صورت بروز عوارض جانبی جدی، فوراً مشکل ایجاد شده را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

عوارض جانبی جدی داروی Hrceptin چیست :

 •  کبودی و خونریزی  
 •  سوزن سوزن شدن یا بی­حسی
 •  خستگی شدید
 •  اختلال ذهنی
 •  تغییرات خلقی
 •  استخوان درد
 •  عوارض پوستی
 •  بروز علائم نارسائی قلبی مانند دشواری در تنفس، خستگی شدید، افزایش وزن ناگهانی، ورم پا و مچ پا
 •  تغییرات ضربان قلب مانند افزایش یا کاهش سرعت و یا کوبنده بودن آن

استفاده از هرسپتین خارجی و ایرانی می ­تواند احتمال ابتلا به عفونت و یا تشدید عفونت­های دیگر را افزایش دهد. لذا در صورت بروز علائم عفونت مانند تب و لرز، سرفه و گلودرد، سریعاً پزشک معالج خود را مطلع نمایید.

در صورت بروز عوارض جانبی بسیار جدی، سریعاً با مراکز فوریت پزشکی تماس بگیرید.

عوارض جانبی هرسپتین بسیار جدی:

 •  درد قفسه سینه
 •  مشکلات بینایی
 •  ضعف در یک سمت بدن
 •  اختلال در صحبت کردن
 •  واکنش­های آلرژیک (حساسیت) مانند عوارض پوستی، خارش و تورم دهان و گلو، سرگیجه و تنگی نفس

عوارض جانبی ذکر شده، تمامی علائم و عوارضی که ممکن است در اثر مصرف داروی هرسپتین ایجاد شود را شامل نمی­شود. در صورت بروز هر گونه علامت جدید در اثر مصرف این دارو، به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

عوارض_شایع_داروی_هرسپتین_تراستوزوماب.webp

موارد احتیاطی و منع مصرف هرسپتین

با توجه به وجود اجزای غیرفعال در هر دارو، لازم است که در صورت حساسیت به انواع داروی تراستوزوماب و یا داشتن انواع دیگری از آلرژی­ها و مصرف انواع داروهای شیمیایی و گیاهی (با نسخه و بدون نسخه) را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید. بدون اطلاع و دستور پزشک، مصرف داروهای خود را کم و زیاد یا قطع نکنید.

پیش از مصرف این دارو، سوابق پزشکی خود را مانند بیماری­های ریوی، عفونت، بیماری­های قلبی، درمان سرطان مانند رادیوتراپی را به پزشک خود اطلاع دهید.

با توجه به تأثیر داروی هرسپتین در کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن، می­بایست پیش از جراحی توسط پزشک یا دندانپزشک، مصرف این دارو و سایر داروهای گیاهی و شیمیایی، با نسخه و بدون نسخه را به آنها اطلاع دهید.

با توجه به کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با انواع عفونت­ها در حین مصرف هرسپتین، بیمار نباید در معرض هیچ گونه بیماری عفونی مانند سرخک، آبله مرغان، آنفولانزا و دیگر بیماری­ها و همچنین واکسن­ها بر پایه­ ویروس فعال مانند واکسن تنفسی آنفولانزا، قرار گیرد. در صورت اتفاق این امر و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

آمپول هرسپتین

با توجه به احتمال کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن در طی دوره مصرف داروی هرسپتین، از کار با اشیای تیز و برنده مانند تیغ و ناخن­گیر و انجام ورزش­های پربرخورد و پرتماس، به دلیل احتمال ایجاد صدماتی مانند بریدگی، کوفتگی یا هر نوع دیگری از آسیب­دیدگی­، اجتناب کنید.

به دلیل ایجاد سرگیجه در هنگام مصرف هرسپتین، از نوشیدن الکل و مصرف ماریجوانا و انجام کار با ماشین آلاتی که نیاز به هوشیاری دارند، خودداری نمایید. همچنین مصرف الکل و ماریجوانان را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

سالمندان نسبت به عوارض جانبی دارو مانند مشکلات قلبی، حساس­تر هستند.

با توجه به مضر و آسیب­زا بودن داروی هرسپتین برای جنین، بارداری در حین مصرف این دارو، ممنوع بوده و در صورت باردار بودن پیش از مصرف این دارو و یا باردار شدن حین مصرف آن، موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. لازم است افرادی که این دارو را مصرف می­کنند، در حین و هفت ماه پس از قطع مصرف آن، مراقبت­های بهداشتی برای جلوگیری از بارداری را انجام دهند. در صورت وقوع بارداری در خود یا شریک جنسی­ خود، موضوع را فوراً با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

با توجه به اینکه هنوز ورود این دارو به شیر مادر، مشخص نشده است، لذا به دلیل خطرات این دارو برای نوزاد، در حین مصرف دارو و تا هفت ماه پس از قطع مصرف داروی هرسپتین، از شیردهی به نوزاد خودداری نمایید و پیش از شروع به شیردهی، با پزشک معالج خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی هرسپتین (تراستوزوماب)

تداخلات دارویی می­توانند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشند یا از میزان اثرگذاری دارو بکاهند و یا احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهند. لذا باید نام و نحوه­ی مصرف تمامی داروهای خود را اعم از گیاهی و شیمیایی و با نسخه و بدون نسخه را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید. بدون اجازه پزشک، مصرف هیچ کدام از داروهای خود را قطع و یا کم و زیاد نکنید و دوزهای آنها را تغییر ندهید.

از مصرف داروی تراستوزوماب همزمان با داروهای تراستوزوماب امانتسین، تراستوزوماب درکستان و تراستوزوماب-هیالورونیداز خودداری نمایید.

مصرف بیش از اندازه دارو

مصرف بیش از اندازه داروی هرسپتین می­تواند موجب بروز غش و تنگی نفس شود. لذا در صورت بروز این علائم، سریعاً با مراکز فوریت پزشکی (اورژانس) تماس بگیرید.

با انجام منظم آزمایش­های پزشکی مانند بررسی عملکرد قلب و آزمایش CBC، بیماری را خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با این کار، سرعت بهبود را افزایش داده و احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک معالج خود، صحبت نمایید..

فراموش کردن مصرف دارو

مصرف دقیق و برنامه­ریزی شده داروی هرسپتین، بسیار مهم است. لذا در صورت فراموش کردن مصرف آن، سریعاً موضوع را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید و یک برنامه مصرف جدید، دریافت نمایید.

شرایط و نحوه نگهداری

داروی هرسپتین فقط در مراکز درمانی مانند کلینیک­ها و بیمارستان قابل نگهداری است و امکان نگهداری آن در منزل وجود ندارد.

آدرس

تهران، فلکه دوم صادقیه،

ساعت کاری
 • شنبه تا چهارشنبه
  17 تا 8
 • پنج شنیه
  12 تا 8
 • جمعه
  تعطیل
تماس با ما