Evanmarket.ir

91030762 021 phone1.png

2023 All rights reserved. Designed by EvanMarket Team.

 

خرید داروی دارزالکس

داروی دارزالکس (داراتوموماب) در درمان سرطان چگونه عمل می کند؟

از داروی دارزالکس برای درمان سرطان مالتیپل میلوما و آمیلوئیدوز زنجیره سبک (AL) استفاده می­ شود دارزالکس از دو داروی داراتوموماب (آنتی بادی مونوکلونال برای توقف یا کاهش رشد سلول سرطانی) و هیالورونیداز (کمک به جذب داراتوموماب) تشکیل شده است.

نام های تجاری: فاسپرو – هیالورونیداز

تماس جهت مشاوره آنلاین  

Darzalex (Daratumumab)

اشکال داروی دارزالکس (داراتوموماب)

محلول زیر پوستی با دوز 1800 میلی­گرم - 30000 واحد در 15 میلی لیتر

ویال دارزالکس

تماس جهت مشاوره آنلاین  

درمان و نحوه مصرف داروی دارزالکس(داراتوماب)

دوز مصرفی داروی دارزالکس متناسب با شرایط بیماری هر فرد و توسط پزشک معالج او تعیین می­گردد. لذا پیش و پس از استفاده از این دارو، راهنمای مصرف دارو که دکتر داروساز به شما می­دهد را مطالعه نمایید. در صورت وجود پرسش یا ابهام در نحوه مصرف دارزالکس، با پزشک معالج یا دکتر داروساز مشورت کنید.

نحوه استفاده از این دارو به صورت تزریق زیرپوستی در ناحیه شکم می­باشد. مدت زمان تزریق 3 تا 5 دقیقه و مدت زمان مصرف دارو 6 الی 9 هفته است. پس از این مدت، با توجه به شرایط بیماری شما، پزشک معالج امکان دارد مقدار دوز کمتری را برای شما تجویز نماید.

با توجه به اینکه بلافاصله پس از تزریق دارزالکس امکان بروز حساسیت و واکنش وجود دارد، لذا در صورت بروز علائم زیر، فوراً مشکل خود را به پزشک معالج اطلاع دهید. البته برای جلوگیری از واکنش، امکان دارد پزشک معالج شما، داروهایی را برای مصرف قبل و بعد از تزریق دارزالکس برای شما تجویز نماید.

علائم مهم پس از تزریق:

 • تهوع
 • استفراغ
 • تب
 • لرز
 • سردرد
 • سرگیجه
 • تحریک یا گرفتگی گلو
 • تنگی نفس
 • خارش، آبریزش و گرفتگی بینی
 • خارش
 • افزایش ضربان قلب

گرفتگی گلو در زمان مصرف دارزالکس داراتوماب

تماس جهت مشاوره آنلاین  

عوارض جانبی آمپول دارزالکس(داراتوماب) چیست؟

 هر دارو در کنار مزایا و ویژگی­های مفیدش، ممکن است دارای عوارض جانبی نیز باشد؛ لذا پزشک شما با هدف بهبود بیماری فعلی شما این دارو را تجویز نموده و برای کسب نتیجه­ بهتر از آن، می­بایست تحت نظر پزشک خود باشید و دارو را طبق دستورالعملی که به شما داده شده است، مصرف نمایید.

عوارض شایع داروی دارزالکس که در صورت تداوم یا وخامت باید به پزشک معالج مراجعه نمایید:

 • - واکنش در محل تزریق مانند کبودی، تورم، خارش و قرمزی
 • - خستگی
 • - درد کمر
 • - درد مفاصل
 • - بروز یبوست یا اسهال
 • - کاهش اشتها
 • - مشکلات خواب

در صورت بروز عوارض جانبی جدی، فوراً مشکل ایجاد شده را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

عوارض جانبی جدی داروی دارزالکس(داراتوماب):

 • - استفراغ
 • - کبودی در نواحی دست و پا و مچ پا
 • - کبودی یا خونریزی آسان
 • - گزگز و یا بی­حسی در نواحی بازوها یا پاها
 • - واکنش­های حساسیتی مانند عوارض پوستی، خارش و تورم دهان و گلو، سرگیجه و تنگی نفس

با توجه با اینکه داروی دارزالکس موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی شما در برابر عفونت­ها می­شود، لذا می تواند موجب مبتلا شدن به عفونت کشنده یا شدت یافتن عفونت فعلی شما شود. در صورت مشاهده علائم عفونت در بدن مانند تب و لرز، سرفه، گلودرد، سریعاً مشکل پیش آمده را به پزشک خود اطلاع دهید.

امپول دارزالکس

تماس جهت مشاوره آنلاین  

با توجه به اینکه داروی دارزالکس برای معالجه بیماری آملوئیدز نیز مصرف می­گردد، امکان بروز مشکلات قلبی خطرناک و کشنده وجود دارد. در صورت بروز علائمی مانند نامنظم شدن ضربان قلب، غش کردن، تنگی نفس و درد قفسه سینه، سریعاً مشکل پیش آمده را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی ذکر شده، تمامی علائم و عوارضی که ممکن است در اثر مصرف داروی دارزالکس ایجاد شود را شامل نمی­شود. در صورت بروز هر گونه علامت جدید در اثر مصرف این دارو، به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

موارد احتیاطی و منع مصرف داروی دارزالکس(داراتوماب)

 با توجه به وجود اجزای غیرفعال در هر دارو، لازم است که در صورت حساسیت به داروی دارزالکس و یا داشتن انواع دیگری از آلرژی­ها و مصرف انواع داروهای شیمیایی و گیاهی (با نسخه و بدون نسخه) را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید. بدون اطلاع و دستور پزشک، مصرف داروهای خود را کم و زیاد یا قطع نکنید.

پیش از مصرف این دارو، سوابق پزشکی خود را مانند بیماری­های کبدی (انواع هپاتیت)، زونا و مشکلات تنفسی (انسداد ریوی مزمن یا COPD) را به پزشک خود اطلاع دهید.

با توجه به تأثیر داروی دارزالکس در کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن، می­بایست پیش از جراحی توسط پزشک یا دندانپزشک، مصرف این دارو و سایر داروهای گیاهی و شیمیایی، با نسخه و بدون نسخه را به آنها اطلاع دهید.

                 مشاوره آنلاین                     

با توجه به کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با انواع عفونت­ها در حین مصرف دارزالکس، بیمار نباید در معرض هیچ گونه بیماری عفونی مانند سرخک، آبله مرغان، آنفولانزا و دیگر بیماری­ها و همچنین واکسن­ها بر پایه­ ویروس فعال مانند واکسن تنفسی آنفولانزا، قرار گیرد. در صورت اتفاق این امر و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

با توجه به احتمال کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن در طی دوره مصرف داروی دارزالکس، از کار با اشیای تیز و برنده مانند تیغ و ناخن­گیر و انجام ورزش­های پربرخورد و پرتماس، به دلیل احتمال ایجاد صدماتی مانند بریدگی، کوفتگی یا هر نوع دیگری از آسیب­دیدگی­، اجتناب کنید.

افراد سالمند با احتمال بیشتری در اثر مصرف این دارو، دچار عفونت می­گردند.

با توجه به مضر و آسیب­زا بودن داروی دارزالکس برای جنین، بارداری در حین مصرف این دارو، ممنوع بوده و در صورت باردار بودن پیش از مصرف این دارو و یا باردار شدن حین مصرف آن، موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. لازم است افرادی که این دارو را مصرف می­کنند، در حین و 3 ماه پس از مصرف آن، مراقبت­های بهداشتی برای جلوگیری از بارداری را انجام دهند. در صورت وقوع بارداری در خود یا شریک جنسی­ خود، موضوع را فوراً با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

با توجه به اینکه هنوز ورود این دارو به شیر مادر، مشخص نشده است، لذا به دلیل خطرات این دارو برای نوزاد، در حین مصرف دارو و تا یک هفته پس از قطع مصرف داروی دارزالکس، از شیردهی به نوزاد خودداری نمایید و پیش از شروع به شیردهی، با پزشک معالج خود مشورت کنید.

تماس جهت مشاوره آنلاین  

تداخلات دارویی داروی دارزالکس(داراتوماب)

 تداخلات دارویی می­توانند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشند یا از میزان اثرگذاری دارو بکاهند و یا احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهند. لذا باید نام و نحوه­ی مصرف تمامی داروهای خود را اعم از گیاهی و شیمیایی و با نسخه و بدون نسخه را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید. بدون اجازه پزشک، مصرف هیچ کدام از داروهای خود را قطع و یا کم و زیاد نکنید و دوزهای آنها را تغییر ندهید.

با توجه به تأثیر دارزالکس بر روی جواب برخی از آزمایش­ها مانند کومبس و بروز جواب کاذب، مصرف این دارو را به مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید.

مصرف بیش از اندازه داروی دارزالکس(داراتوماب)

مصرف بیش از اندازه داروی دارزالکس می­تواند موجب بروز غش و تنگی نفس شود. لذا در صورت بروز این علائم، سریعاً با مراکز فوریت پزشکی (اورژانس) تماس بگیرید.

از تجویز این دارو برای دیگران، خودداری نمایید.

تنگی نفس در زمان مصرف Darzalex

با انجام منظم آزمایش­های پزشکی مانند آزمایش شمارش سلول­های خونی و آزمایش هپاتیت B، بیماری را خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با این کار، سرعت بهبود را افزایش داده و احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک معالج خود، صحبت نمایید.

تماس جهت مشاوره آنلاین  

فراموش کردن مصرف دارو دارزالکس

مصرف دقیق و برنامه­ریزی شده داروی دارزالکس، بسیار مهم است. لذا در صورت فراموش کردن مصرف آن، سریعاً موضوع را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید و یک برنامه مصرف جدید، دریافت نمایید.

نحوه نگهداری دارو دارزالکس

داروی دارزالکس فقط در مراکز درمانی مانند کلینیک­ها و بیمارستان قابل نگهداری است و امکان نگهداری آن در منزل وجود ندارد.

آدرس

تهران، فلکه دوم صادقیه،

ساعت کاری
 • شنبه تا چهارشنبه
  17 تا 8
 • پنج شنیه
  12 تا 8
 • جمعه
  تعطیل
تماس با ما